Amerika Dil Okulları

amerika_dil_okullari

Amerika Dil Okulları hakkında soru ve cevaplar.

Amerika’da İngilizce dil eğitimi ücretleri nedir ?

Amerika’da bulunan dil okullarının ücret politikaları birbirinden oldukça farklıdır. Bu ücretin farklı olmasının birden çok sebebi vardır. Örneğin , bazı Amerika dil okulları altı veya sekiz haftalık kurlar halinde eğitim vermekte iken bazı dil okulları ise eğitimlerini bir akademik döneme yayarlar. Bu da Amerikan dil okullarının farklı ücret politikaları geliştirmelerine neden olmaktadır. Fakat ortalama ücretler öğrencinin gittiği döneme, bölgeye, okulun kalitesine göre minumum 1.000 usd ile 2200 usd arasında değişebilmektedir.

– Amerika’da Dil okulu belirlerken nelere dikkat etmem gerekiyor ?

Öncelikle Amerika’da Dil Okuluna gitmeyi planlıyorsanız tavsiyemiz mutlaka bir yurtdışı Eğitim Danışmanlığından destek almanızdır. Çünkü süreç uzundur ve bir çok işlem yapmanız gerekecektir. Olası bir yanlışın sonucunda hayalini kurduğunuz dil eğitimi için vize alamayabilir maddi ve manevi zarara uğrayabilirisiniz. Bu anlamda mutlaka bir yurtdışı danışmanlık şirketi bulunuz.

Amerika’da, Amerikan üniversitelerin dil okulları ve özel statüde kurulmuş dil okulları vardır. Seçeceğiniz dil okullarında seviyenize ve dil öğrenme amacınıza uygun olarak, programlar, mesleki İngilizce programları yada daha başlangıç seviyesinden ileri seviyelere kadar değişen eğitim programalrını bulabilirsiniz.

Amerika dil okulalrını seçerken bütçenizi, gitmek istediğiniz süreyi ve herşeyden önemlisi ne zaman gitmek istediğinizi ço kdikkatli bir şekilde belirlemelisiniz. Bütçenizi yaparken gideceğiniz şehrin ekonomik yaşam koşullarını mutlaka gözden geçirmelisiniz.

Yurtdışı eğitim danışmanlığı ile başvurmayı düşündüğünüz okula karar verdikten sonra okulun resmi başvuru formunu doldurarak, gerekli evraklarla beraber son başvuru tarihine kadar başvurunuzu yapmanız gerekir.

Başvurunuz dil okulu tarafından kabul edildikten sonra, okulunuzdan size o okulda öğrenci olduğunuzu gösteren I-20 formu gönderilir. I-20 Formu sizin adınıza düzenlenir ve danışmanlık firmanıza kargo ile hızlı bir şekilde teslimedilir ( Tahmini süre 7 iş günü )

I-20 formunuz geldikten sonra Amerika F-1 vize başvurusu için gerekli olan belgeleri ve diğer detayları hazırlayarak Vize Randevusu alınıp vize görüşmesine gitmeniz gerekir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir