Ege’nin Karşı Kıyısında Bir Gezgin Masalı Siz Bekliyor

schengen-visa-yunanistan

Avrupa gezilerinin olmazsa olmazı tabi ki Yunanistan’a uğramak çünkü Yunanistan Avrupa ruhunun Ege ruhu ile harmanlandığı bir ülke. Bununla da kalmıyor ve bu ülkenin eşsiz doğası, tarihi eserleri ve sunduğu eğitim fırsatları Yunanistan’ın Avrupa ülkeleri arasında farklı bir yerde konumlanmasını sağlıyor. Elbette bunda Yunanistan’ın Asya ile Avrupa’nın kesişme noktasında yer almasının da rolü büyük.

Gezginlerin Yunanistan’ı tercih etmesinin aslında bir değil birçok nedeni var, bu nedenlerin içinde bu güzel ülkenin kendine has kültürel yapısı ve binlerce yıllık medeniyet geçmişinden süzülüp gelen toplumsal hayatı ayrı bir yer tutuyor. Yunanistan için medeniyetin çıktığı topraklar tanımını kullanmak pek yanlış olmadığı gibi buna felsefenin doğduğu topraklar ve mitolojinin anavatanı tanımlarını da eklemek mümkün. Yani Yunanistan öncelikle kültür turizmi için vazgeçilmez bir rota.

Adalar dünyadaki coğrafi güzellikler içinde en fazla ilgi gören yerlerdir ve Yunanistan 270 kadarında yerleşim olan tam 3000 adası ile de gezi planlarının göz bebeği olmayı sonuna kadar hak ediyor. Yani Yunanistan vizesi almakyalnızca Yunanistan’ı değil bu ülkeye bağlı onlarca muhteşem adayı da ziyaret etme şansı sunuyor gezgin ruhlara.

Bu arada Yunanistan eğitim açısından da sayısız fırsatla dolu. Bu da özellikle Avrupa normlarına uygun ve kaliteli bir eğitim almak isteyen öğrencilerin Yunanistan’ı seçmesini sağlıyor. Yunanistan’da normal ve teknik olmak üzere 25 kadar üniversite bulunuyor ve dünyanın dört bir yanından öğrenciler kaliteli bir eğitim almak için Yunanistan üniversitelerine akın ediyor. Tabi, kim muhteşem güzellikler ile dolu bir ülkede hem yaşayıp hem de eğitim almanın ayrıcalığını yaşamak istemez ki?

Yani ister kaliteli bir eğitim almak, ister dünyanın en önemli filozoflarının yetiştiği topraklara ayak basmak, ister kendine has kültürü ile yakından tanışmak ya da mitolojik efsanelerin geçtiği yerleri görmek istiyor olun artık. Yunanistan vizesi almanın eskiye kıyasla çok daha kolay olmasından da faydalanarak tüm bu hayallerinizi, isteklerinizi kolayca gerçekleştirebilirsiniz. Unutmayın, hayat hayalleri erteleyecek kadar uzun değil.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir