İngiltere dil okulları

ingiltere-dil-okullari

İngilizce’nin anavatanı olan İngiltere’de yüzlerce dil okulu bulunmaktadır. İngltere dil okullarının yanı sıra birçok kolej ve üniversitede de öğrenciler için İngilizce dil eğitim bölümleri vardır. Her yıl öncelikli olarak birçok öğrenci eğitim için İngiltere’yi tercih ettiğinden bu konuda bazı sıkı denetim ve düzenlemeler yapılmıştır. İngiltere’de çoğu dil okulu British Council tarafından denetlenmektedir.

İngiltere’nin her bölgesinde dil okulu bulunduğu gibi İngiltere Dil Okullarının en yoğun bölge Güney İngiltere ve Londra’da bulunan Bournemouth ve Brighton’dur. Diğer merkezler; Oxford,Cambridge gibi şehirlerdir.İngiltere Dil Okullarında ders saatleri haftalık minimum 15 saattir. Sınıflar 8-15 kişilik olup,çoğunlukla 1 yıl devam eden kurslar düzenlenir. İngiltere Dil Okullarında yaş sınırı 16-18 arasında değiştiği gibi 50 yaş üstü gruplar için de sınıflar bulunmaktadır. İngiltere Dil Okullarında eğitim alan öğrenciler çoğunlukla aile yanında konaklamayı tercih etmektedirler. Aileler genellikle yarım pansiyon konaklama hizmeti sunarlar. Çok az okulun yurt hizmeti bulunmaktadır. Ancak Oxford,Cambridge,Londra, Bournemouth ve Brighton gibi şehirlerde çok sayıda yurt bulunmaktadır. Bu yurtlar özel olduğundan aynı zamanda catering hizmeti de vermekteler.

İngiltere dil okulları ve ingiltere indirimli dil okulları hakkında daha fazla bilgi almak için bizlere her daim 0 212 543 58 06 veya 0 535 712 07 90 numaralı telefonlardan ulaşabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın