Malta dil okulları

malta-dil-okulu-forum

Malta Dil Okulları

Akdeniz adası olan ve İtalya’nın güneyinde yer alan Malta, uzun yıllar İngiliz sömürgesi olması nedeniyle diğer sömürge ülkeler gibi İngilizceyi resmi dil olarak kullanmaya devam etmektedir. Malta, iklimi ve insanların misafirperverliğiyle birçok turistin ve öğrencilerin tercihleri arasında yer almaktadır. Özellikle resmi dilin İngilizce olması dolayısıyla dil eğitimi almak isteyen ve İngilizce öğrenmek isteyen öğrenciler için alternatif ülkelerden bir tanesidir. Hatta öyle ki Malta’nın en önemli gelir kaynakları Turizm sektörü ve İngilizce dil eğitiminden oluşmaktadır. Bu nedenle kamu kurumları bu iki konuya da önem vermekte ve ayrı bir hassasiyet göstermektedir. Dil eğitimi için oldukça avantajlı bir ülke konumunda olan Malta’da İngiltere’de bulunan pek çok okulun şubeleri bulunmaktadır.

ESE Malta dil okulu, EC Malta dil okulu, Club Class Residential Language School, Link School of English, Chammber College, Inlingua Malta, LAL IELS Malta, Sprachcaffe Malta, Linguatime School of English, NSTS Malta, EF Malta, AM Malta, English Language Academy (ELA), International House, GV Malta dil okulu Malta’da bulunan dil okullarındandır.

Konaklama konusunda diğer ülkelerde olduğu gibi birçok seçenek bulunmaktadır. Aile yanı, öğrenci yurtları ve oteller seçenekler arasında yer almaktadır. Ekonomik olarak daha uygun olması açısından yemek giderlerinin de dahil olduğu konaklama türü öğrencilerin maddi açıdan işini kolaylaştıracaktır. Malta Avrupa Birliği ülkelerinden biridir ve para birimi olarak da EURO kullanılmaktadır. Ülkemize hava yolu ile iki buçuk üç saat kadar bir mesafede bulunması yani yakın olması nedeniyle tercih edilen ülkelerdendir. Türk Hava Yolları’nın ve Air Malta’nın düzenli seferleri bulunmaktadır. Ancak Malta’da dil okullarından eğitim alabilmek için öğrenci vizesi için başvuru yapmak gerekmektedir. Vize işlemlerinde Malta sıkıntı çıkaran bir ülke olmadığı için de tercih sebebidir. Hem güvenli oluşu hem de fazla turist çekmesi nedeniyle dil öğrenmek için pratik yapmak oldukça kolay olmaktadır. Konaklama ücreti de diğer Avrupa ülkelerine kıyasla daha uygundur.

Bir ada ülkesi olması nedeniyle hem iyi bir dil eğitiminin yanında öğrencilere tatil yapma imkânı da sunmaktadır. Dil okullarının yoğun olarak bulunduğu bölge St. Julians bölgesidir. Malta Üniversitesi’nin bulunduğu ve günlük yaşam giderlerinin daha uygun olduğu Gzira da önemli eğitim merkezlerindendir. Malta, caddelerinde güvenle ve rahatça dolaşabileceğiniz ve huzurla yaşayabileceğiniz ülkelerden birisi olması nedeniyle hem öğrenciler hem de öğrencilerin aileleri için en çok tercih edilen ülkelerden birisi olmaya devam edecek gibi görünmektedir.

Malta’nın uzun yıllar boyunca bir İngiliz sömürgesi olduğundan bahsetmiştik. Malta’nın yerlilerinin ve sonradan Malta’ya göç edenlerin İngiliz kültürünü benimsemesi için bu yeterli olmuştur. İngiltere’nin eğitim sisteminden, trafik akış yönüne ve kurallarına kadar Maltalılar etkilenmiş durumdalar ve kendi kültürleri gibi benimsemişlerdir. Malta dil okullarından eğitim alırken İngilizceyi öğrenmek ve İngiliz kültürünü öğrenmek, İngiltere’den daha küçük ve güvenli bir ülke olan Malta’da daha kolay ve avantajlıdır.

Malta dil okulları hakkında ki bu yazımızda, malta dil okulu fiyatları, malta dil okulu ekşi, malta dil okulu yorumları, malta dil okulu herşey dahil, malta dil okulu fiyatları 2015, malta dil okulu forum, malta dil okulu sözlük, malta dil okulu ücretleri hakkında bilgiler bulabilirsiniz.