Neden Yurtdışı Eğitim Danışmanlık Hizmeti

yurtdisi_egitim_danismanligi

Neden Yurtdışı Eğitim Danışmanlık Hizmeti

Daha Ekonomik Kayıt Fırsatı: Türkiye’de herhangi bir danışmanlık firmasına başvurularak yurtdışına eğitim için gitmek, direkt bir okul ile yazışıp gitmeye göre daima daha ekonomik bir seçenektir. Danışmanlık firması aracılığı ile gidildiğinde hiç bir zaman daha fazla ücret ödenmez, hatta bazı danışmanlık firmaları yurtdışında bulunan okullardan grup indirimi sağladığı için aynı eğitime daha az ödenir.

Maddi Avantajları: yurtdışı eğitim danışmanlığı diye düşünenlere direkt bir yurtdışı eğitim kurumuna başvurulduğunda, bu başvuru ile ilgili her tür posta, faks ve haberleşme giderlerinin karşılanması gerekir. Fakat başvuru danışmanlık firması aracılığı ile yapılırsa her türlü yazışma, faks ve telefon giderleri firma tarafından herhangi bir ücret talep edilmeden yapılmaktadır.

Kısa Zamanda Kayıt İmkanı: Danışmanlık firmaları, haftalar sürebilen bütün işlemleri en çok 1 ya da 2 günde tamamlamaktadır.

Ücretsiz Vize Danışmanlığı: Danışmanlık firmasına başvurulduğunda vize alma ihtimali çok yüksektir. Elçilikler ve konsolosluklar vize işlemi sırasında bilinen bir danışmanlık firmasına başvuran öğrencilere kolaylık göstermektedirler. Neden yurtdışı eğitim danışmanlık hizmeti sorusunun bir cevabı da budur.

Doğru Okul Tercihi: Danışmanlık firmaları, yurtdışı tecrübesine sahip profesyonel danışmanlarla çalışmaktadır. Bu danışmanlar, ülke ve okulu daha önce giderek gördükleri için ihtiyaçlara ve beklentilere en uygun okul seçmede önemli yarar sağlarlar. Neden yurtdışı eğitim danışmanlık hizmeti diye düşünen öğrenci ve velileri rahatlatan bir konu da budur.

Ulaşım Kolaylığı: Danışmanlık firmaları gidilecek olan ülkeye, indirimli uçak bileti sağlamada yardımcı olmaktadır.

Karşılama, sağlık sigortası ve kalacak yer ayarlama konusunda da danışmanlık firmaları yardım sağlarlar.

Eğitim boyunca destek: Yurtdışında yaşanılan zorlukları giderme konusunda da bu firmalar ücretsiz danışmanlık ve rehberlik sağlamaktadırlar. Güvenilir ve başarılı bir danışmanlık firması, kendisine başvurulan ilk günden, yurtdışında eğitim alarak sağlıklı bir şekilde geri dönülen son güne kadar, yurtiçinde ve yurtdışında karşılaşılabilecek problemlerin çözümünde haklı nedenler ile yapılan yardım istekleri karşısında daima kişinin yanında olur.

Aileye Moral Desteği: Yurtdışına giden öğrencilerin, yurtdışındaki hayatı konusunda dünyada belki de en çok endişe yaşayan veliler, Türk öğrencilerin velilerdir. Danışmanlık firmaları, veli ile öğrenci arasında bir köprü vazifesi görerek öğrencinin eğitimini verimli bir şekilde almasını sağlar.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir