Sakız Adası

sakız-adası-turları

Ege bölgesinin kuzeyinde bulunan komşu ülkemiz Yunanistan tam bir turizm merkezi haline gelmiştir. En eski yıllara dayanan tarihi eserleri ve yeni keşfedilmiş güzellikleriyle yunan adaları dünya üzerinde ki milyonlarca turistin ilgi odağı haline gelmiştir. Geçmiş olduğumuz yıllarda büyük bir ekonomik kriz yaşayan Yunanistan ülkesi ani bir değişimle canlanan turizm sektörü ile neredeyse zirveye ulaştı.

Yunan adalarının hemen hepsi yaz aylarının gelmesiyle turist akımına uğrar fakat Sakız adası arkeolojik ve tarihsel yapısı ile en çok ilgiyi üzerine çekmeyi her zaman başarmıştır. Damla sakızıyla dünya çapında ün kazanmış adada hemen her yerde sakız ağaçları yetiştirilmektedir. Adanın doğal güzelliği insanın içini ısıtıp adeta huzur vericidir. Ada sakinleri turistlere karşı ilgili ve hoşgörülü olmalarıyla adayı daha da ilgi çekici bir hale getirmişlerdir.

Sakız adasının hakkında bilmediğiniz veya detaylı olarak öğrenmek istediğiniz her şeyi Sakız adası  adresini ziyaret ederek bilgi alabilirsiniz. Sitemizde sakız adasının tarihi hakkında bütün bilgiler mevcuttur. Ayrıca sakız adasının her köşesinin eşsiz güzelliklerini resmederek sitemizde yayınladık. Resimleri inceleyerek ve ada hakkında bilgi sahibi olarak gezi kararınızı verebilirsiniz. Adanın ünlü plajları, birbirinden farklı yapılara sahip köyleri ve günümüze kadar taşınmış olan tarihi yapısı ile tüm turistleri etkilemeyi başarmıştır. Adada bulunan bütün köyler adeta bir saklı cennet örneği gibidirler. Sitemizde inceleme yaparak nasıl ve ne şekilde gidebileceğinizi öğrenebilirsiniz. Sakız adasına mutlaka gitmeli ve güzelliklerine şahit olmalısınız.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir