Amerika’da eğitim için bilmeniz gerekenler

3936
Amerika’da eğitim için bilmeniz gerekenler

Amerika'da eğitim

Amerika’da eğitim için sıkça sorulan sorular

Amerika’da eğitim planlıyorsanız bu bilgilere çok fazla ihtiyacınız olacak.

ABD’de okumak için minimum gereksinimler (akademisyenler ve sınav puanları) nelerdir?

ABD’de seçim yapabileceğiniz 6.000’den fazla kolej ve üniversite vardır; ve giriş gereksinimleri buna göre değişir. Bazı üniversitelerin yüksek giriş koşulları vardır (iyi notlar, SAT/GMAT/GRE puanları gerektirir), bazıları ise çok düşük gereksinimlere sahiptir. Genel olarak, Lisans Derecelerinin çoğu için IELTS gereksinimleri genel olarak 6.0 IELTS veya 60-78 TOELF puanıdır, ancak genel olarak 5.5 IELTS puanını kabul eden kolejler veya üniversiteler de bulabilirsiniz. Biz; ancak, öğrencilerin genel not ortalaması/yüzdeleri 2.80 GPA/65’in üzerindeyse ve IELTS puanları 6.0’ın üzerindeyse başvurmalarını tavsiye edin, çünkü daha düşük notları olan (ve akademik olmayan başka başarıları olmayan) öğrenciler düşük notlarını haklı çıkarmakta özellikle zorlanacaklardır. vize görüşmesi sırasında reddedilir ve reddedilir. Lisansüstü öğrencilerin genel olarak iBT’de 2.85 GPA, 6.5 IELTS/79 not ortalamasına sahip olmaları gerekir.

Kredilerimi ABD üniversitelerine aktarabilir miyim?

Evet yapabilirsin. Transkriptler üniversiteler tarafından incelenir ve muafiyet sağlayabilir. Ancak bu durumun diğer başvuru ve kabullerden daha fazla zaman alacağını unutmayın.

ABD Kolejlerinin ve Üniversitelerinin yalnızca TOEFL puanlarını kabul ettiği doğru mu?

Hayır, bu doğru değil. Bu Türkiye’de yıllardır yanlış bir şekilde söylenen efsanelerden biridir. ABD kolejleri ve üniversiteleri IELTS veya PTE’yi kabul eder. Küresel pandemi (COVID-19) sırasında, bazı üniversiteler, evinizin rahatlığında alınabilecek bir İngilizce dil yeterlilik testi olan Duolingo’yu bile kabul ediyor. Hatta 2021 , 2022 yılında bir çok okul kendi

SAT puanları veya GMAT/GRE puanları nedir?

SAT, çoğu kolej ve üniversite tarafından bir Lisans derecesine kabul ve burs için gereklidir. Matematik ve Kanıta Dayalı Okuma ve Yazma içerir. SAT sınavı gerektirmeyen bazı kolejler ve üniversiteler vardır, ancak iyi SAT puanları (1300’ün üzerinde) ve çok iyi akademik puanlar (3,8 GPA) öğrencilerin tam öğrenim veya tam burs almalarına yardımcı olabilir.

GMAT, Lisansüstü Yönetim Kabul Testi anlamına gelir ve GRE, Lisansüstü Kayıt Sınavları anlamına gelir. Bunlar, yüksek lisans derecesine kabul için çoğu üniversitenin talep ettiği ve adayları analiz etmek için ortak bir zemin oluşturan sınavlardır. GMAT genellikle MBA veya diğer işle ilgili kurslar gibi programlara kabul için gereklidir, GRE ise diğer lisansüstü programlara kabul için gereklidir.

I-20 nedir?

I-20 , bir öğrencinin tam zamanlı bir eğitim programına kabul edildiğini ve Amerika Birleşik Devletleri’nde kalmak için yeterli finansal kaynakları gösterdiğini onaylayan ABD hükümeti tarafından onaylanmış bir eğitim kurumu tarafından verilen bir belgedir.

Burs veya Lisansüstü Asistanlık için uygun olabilir miyim?

ABD’deki burslar, liyakat, ihtiyaç veya spor, ECA, çeşitlilik vb. gibi diğer faktörler temelinde sunulur. Belirli bir SAT veya GMAT/GRE puanlarına ulaşmak için burs sağlayan (ve hatta ek bir başvuru gerektirmeyen) bazı üniversiteler veya kolejler vardır. Bununla birlikte, bazı üniversiteler veya kolejler, bir makale ile ayrı bir başvuru gerektirir.
Lisansüstü öğrenciler, Öğretim veya Araştırma Asistanlığına başvurabilirler. Genellikle, başvuruları ayrı olarak göndermeleri gerekir. Herhangi bir pozisyon olup olmadığını öğrenmek için bölümleriyle veya bireysel profesörlerle iletişime geçmeleri önemlidir.

CPT Programı nedir?

CPT, F1 vizesi sahiplerinin (uluslararası öğrenciler) ana dallarıyla ilgili pratik iş deneyimi kazanmalarını sağlayan Müfredat Uygulamalı Eğitim anlamına gelir. Staj veya eğitim yoluyla sağlanan istihdam ücretli veya ücretsiz olabilir.

OPT Programı nedir?

9 aydan uzun süredir eğitim gören veya derecelerini tamamlayan F-1 öğrencilerinin ABD Hükümeti tarafından uygulamalı eğitim almaları veya çalışma alanlarını tamamlamaları için çalışmalarına izin verildiği bir dönemdir.

SEVİS nedir?

SEVIS, Öğrenci ve Değişim Ziyaretçi Bilgi Sistemi anlamına gelir. ABD hükümetinin göçmen olmayan öğrenciler hakkında doğru ve güncel bilgileri sağlamak için kullandığı İnternet tabanlı bir sistemdir.

ABD’de okurken çalışabilir miyim ?

İlk yıl kampüste haftada 20 saate kadar çalışabilirsiniz. Amerika’da eğitim sırasında, ikinci yıldan sonra kampüs dışın çalışma izniniz genişleyebilir.

Amerika Eğitim danışmanlığı

Amerika’da eğitim, Amerika dil okulları, Amerika Üniversiteleri , İzmir yurtdışı eğitim danışmanlığı  ve diğer yurtdışı eğitim programları hakkında daha fazla bilgi için bizi arayın. 0 212 543 58 06