Fransa’da eğitim

89
Fransa’da eğitim

Fransa’da eğitim

Fransa’da eğitim, öğrencilere üç yılda bir lisans Lisans Derecesi (bir Lisans Derecesinin Fransız eşdeğeri), iki yılda bir Yüksek Lisans Derecesi (Lisans ve Yüksek Lisansı birlikte kazanırsa toplam beş yıl) ve bir Doktora eğitimi  alma fırsatı verir.

Grand Ecole sisteminde öğrenim görmeyi seçen öğrenciler, Lisans Derecesi ve Yüksek Lisans Derecesi ile karşılaştırılabilir şekilde beş yıl içinde eğitimlerini alabilirler. Fransa’daki her üniversitenin, öğrencilerin staj ve iş fırsatları bulmalarına yardımcı olacak bir Kariyer Hizmetleri Ofisi de vardır. Fransız okulları, öğrencilerini tüm çalışma alanlarında ömür boyu başarı sağlayacak şekilde donatarak, Fransa’yı uluslararası eğitim için ideal bir yer haline getiriyor.

Batı Avrupa’da coğrafi ve demografik açıdan farklı bir ülke olan Fransa, Riviera plajlarına, Alp kayak pistlerine ve büyüleyici şehirlere ev sahipliği yapmaktadır. Aynı zamanda birinci sınıf okullara sahiptir ve akademik mükemmelliği ve dünyanın dört bir yanından öğrencileri çekebilme yeteneği ile bilinir. Uluslararası öğrenciler, her yıl Fransa’da okumak için diğer ülkelerden seyahat eden yaklaşık 250.000 öğrenci ile toplam Fransız üniversite öğrencisi nüfusunun yaklaşık% 10’unu oluşturmaktadır.

Eğitim için Fransa’yı seçmek için nedenler

Fransa’nın en iyi üniversiteleri

Fransız üniversiteleri, her zaman QS Dünya üniversite sıralaması ve Times yüksek öğretim dünya üniversite sıralamalarında iyi sıralama derecelerine sahipler. Bknz : Fransa’nın en iyi üniversiteleri

Ayrıca hem sanat ve beşeri bilimler alanlarında hem de mühendislik ve teknik alanlarda akademik araştırma ve geliştirmeleriyle tanınırlar. Özellikle Fransa’nın işletme ve yönetim okulları, genellikle  L’Oreal, Renault ve Airbus gibi uluslararası şirketlerden birinde çalışmak üzere mezun olan öğrencileri işe alırlar. Özellikle ekonomi ve ticaret, bilim veya edebiyat okuyan hırslı öğrenciler için Grand Ecole sistemi, üniversite sistemine göre daha elit ve rekabetçi bir seçenektir. Türk öğrenciler için her ne kadar sisteme girmek zor olsa da bu imkansız değil.

Paranızın Tam Karşılığı

Fransız yüksek öğreniminin en büyük avantajlarından biri maliyettir. Devlet üniversitelerindeki öğrenciler, eğitimlerinin kalitesinden ödün vermeden asgari öğrenim ücretlerini öderler. Fransa’da 71 devlet üniversitesi var ve her biri EEA’da ikamet edenler için lisans öğrencisi masraflarını yıllık 200 Euro’nun ve AEA vatandaşı olmayanlar için yıllık 3.000 Euro’nun altına çekmek için hükümet tarafından sübvanse edilmiştir. Öğrenciler ayrıca öğrenim ücretlerini karşılamak için burs ve bazı geçim masraflarını karşılamak için hibeler için başvuru yapabilirler.

Grand Ecole sisteminde yer alan özel bir Fransız üniversitesine gitmek isteyen Türk öğrenciler için, maliyetler yüksek sayılabilir. Yıllık ortalama 10.000 Euro ve , İşletme okulu için yaklaşık 7.500 Euro ve Mühendislik Okulu için 25.000 Euro’ya kadar fiyatlar çıkmaktadır.

İyi bir kariyer için Fransa Üniversiteleri

Grand Ecole sisteminde yer alan bir Fransız üniversitesinden mezun olmak gerçekten gurur verici bir durumdur. Grand Ecole sisteminden alınan bir diploma dünya çapında saygı duyulacak ve işverenlerin çok fazla dikkatini çekecek bir durumdur.

Mezun olduktan sonra ülkelerine dönmek isteyen Türk  öğrenciler için, Fransa’da geçirdikleri zaman ufuklarını genişletecek ve çalışma esnekliklerini artıracak, böylece kariyerlerine yeni fikirler ve güçlü bir iş ahlakı getirecektir.

Fransa’da kalmak isteyen öğrenciler için, okulda geçirdikleri zaman dil becerilerini güçlendirecek, Fransız kültürüne uyum sağlamalarına yardımcı olacak ve mevcut iş piyasasında en iyi işi bulmalarına yardımcı olabilecek bir durumdur. Ancak, mezunlar kendi ülkeleri veya Fransa ile sınırlı olmayacak. Fransızca, dünyada en çok konuşulan üçüncü iş dili olduğundan, çok sayıda ülkede seyahat edebilecek ve çalışabileceksiniz. Fransız eğitimi ile öğrenciler sınırsız kariyer olanaklarının hayalini şimdiden kurabilirler!

Kültürel Deneyim

Fransa’da okuyan Türk öğrenciler doğal olarak zengin ve hikayesi olan bir kültürle çevrili olacaklar. Fransa, tarih, sanat, edebiyat ve tabii ki harika yemeklerle dolu! Özellikle Paris kültürel ve finansal bir merkez olarak selamlanıyor, ancak Lyon, Lille, Marsilya ve Toulouse gibi diğer üniversite şehirleri de tarihi üniversitelere, gelişen endüstriye ve canlı bir topluma ev sahipliği yapıyor. Fransa’da Müzeler ve sanat galerileri genellikle 26 yaşın altındaki herkes için ücretsizdir ve diğer işletmeler de ciddi öğrenci indirimleri sunar, bu nedenle Fransa’da standart bütçeyle yaşayan öğrenciler bile kültürel eğitimlerini sınıfın ötesine ve şehir hayatının dışına taşıyabilir.

Fransa’da eğitim alırken diğer Avrupa ülkelerini keşfedin

Özel hem de devlet farkı olmaksızın , tüm Fransız üniversiteleri, öğrencilere Erasmus değişim programı aracılığıyla bir veya iki dönem uluslararası eğitim alma şansı sunar. Uluslararası kurum öğrenim ücreti talep etse bile, bu program kapsamında öğrenci için yine de ücretsiz olacak ve yaşam masrafları için burs da alabileceksiniz . Bu durum, öğrencilerin Fransız üniversitelerinin şemsiyesi altında kalırken Fransa dışında, hatta muhtemelen Kanada veya ABD‘de farklı bir Avrupa kültürünü deneyimlemelerine olanak tanır.

Bu programa başvurmak istemeyen öğrenciler, Avrupa’nın şehirler ve ülkeler arasındaki ekonomik toplu taşıma araçlarından ve Schengen bölgesinden (her ülke için vize almadan 26 Avrupa ülkesi arasında seyahat etmeyi sağlayan  vize ) yararlanmaya devam edebilirler.

Fransa üniversite başvurusu

Fransa’da eğitim , Fransa üniversiteleri, Fransa’nın en iyi üniversiteleri ve izmir yurtdışı eğitim danışmanlığı için bize ulaşın.

Telefon numaralarımız : 0 212 543 58 06 / 0 212 261 28 88

Bir cevap yazın