İngiltere dil okullarında eğitim

89
İngiltere dil okullarında eğitim

İngiltere dil okulları

İngiltere dil okulları her yıl on binlerce uluslararası öğrenciyi İngiltere’ye çeker. Dil okullarının yanı sıra birçok kolej ve üniversitede de öğrenciler için İngilizce dil eğitim bölümleri vardır. Her yıl öncelikli olarak birçok öğrenci eğitim için İngiltere’yi tercih ettiğinden bu konuda bazı sıkı denetim ve düzenlemeler yapılmıştır. İngiltere’de çoğu dil okulu British Council tarafından denetlenmektedir.

İngiltere’nin her bölgesinde dil okulu bulunduğu gibi İngiltere Dil Okullarının en yoğun bölge Güney İngiltere ve Londra’da bulunan Bournemouth ve Brighton’dur. Diğer merkezler; Oxford,Cambridge gibi şehirlerdir.İngiltere Dil Okullarında ders saatleri haftalık minimum 15 saattir. Sınıflar 8-15 kişilik olup,çoğunlukla 1 yıl devam eden kurslar düzenlenir.

İngiltere dil okulları yaş sınırı

İngiltere dil eğitimi için yaş sınırı 16-18 arasında değiştiği gibi 50 yaş üstü gruplar için de sınıflar bulunmaktadır. İngiltere dil okullarında eğitim alan öğrenciler çoğunlukla aile yanında konaklamayı tercih etmektedirler. Aileler genellikle yarım pansiyon konaklama hizmeti sunarlar. Çok az okulun yurt hizmeti bulunmaktadır.

Ancak Oxford,Cambridge,Londra, Bournemouth ve Brighton gibi şehirlerde çok sayıda yurt bulunmaktadır. Bu yurtlar özel olduğundan aynı zamanda catering hizmeti de vermekteler.

İngiltere dil eğitimi

İngiltere’de dil eğitimi veren pek çok uluslararası ve yerel dil okulları mevcuttur. Siz de bunlardan bütçenize ve özelliklerinize uygun olan bir tanesine kayıt olup istediğiniz yabancı dili konuşulduğu ülkede öğrenebilirsiniz. İngilizce öğrenmek için birçok ülke alternatifiniz mevcut.

İngiltere, Kanada, Avustralya, Yeni Zelanda, ABD, Malta, İrlanda, Güney Afrika’da İngilizce öğrenebilirsiniz ya da mevcut İngilizcenizi geliştirebilirsiniz. Avusturya veya Almanya’da Almanca, Fransa’da Fransızca, İtalya’da İtalyanca, İspanya ve Güney Amerika’daki birçok ülkede İspanyolca öğrenebilirsiniz.

İngilizceyi anavatanında öğrenmek sandığınız kadar zor değil. İngiltere vizesi almak için şartlarınız uyuyorsa, yeterli zaman ve birikiminiz mevcutsa ingilizce eğitiminizi anavatanında ; İngiltere’de öğrenin.

İngiltere dil kursları

İngiltere’de dil kursları her pazartesi başlamakla birlikte bazı okulların başlama tarihleri akademik takvimlerinde belirtilmiştir, akademik yıl İngilizce dil kurslarının da Eylül ve Ocak gibi belirli başlama tarihleri vardır.

İngiltere dil kursu düzeyleri başlangıçtan yüksek-ileriye kadar değişir.

Öğrenciler okula başladıkları ilk gün seviye tespit sınavına tabi tutularak seviyelerine göre sınıflara yerleştirilirler. Bir öğrenci düşük düzeyde ortalama 4 haftada daha ileri seviyelerde ortalama 6-8 haftada bir kur atlar.

İngiltere dil okulları ve ingiltere indirimli dil okulları hakkında daha fazla bilgi almak için bizlere her daim 0 212 543 58 06 veya 0 535 712 07 90 numaralı telefonlardan ulaşabilirsiniz.