Malta dil okullarında ingilizce öğrenmek

356
Malta dil okullarında ingilizce öğrenmek

Malta dil okulları

Malta’da İngilizce Öğrenmek !

Malta dil okulları için araştırma yaptığınıza göre almak Malta’da eğitim istiyorsunuz ve bu konuda önünüze gelen her yazıyı okumaya çoktan başladınız bile. Öyle ki her yazıyı okudukça, her yoruma göz attıkça aklınız daha da da çok karışıyor değil mi ? Malta’da ingilizce öğrenilir mi ? , Malta’da çok mu Türk var ? , Malta’da insanlar sokakta ingilizce konuşuyor mu ? vb gibi onlarca sorunuz var.

Eğer kim tarafından yazıldığı belli olmayan yada ne zaman yazıldığı belli olmayan bu yarım yamalak makaleleri okumaya ve itibar etmeye devam ederseniz pek muhtemelen Malt’ya yada başka bir ülkeye gidemeyecek, gitseniz bile ” acaba doğru ülkeye mi geldim ? , Acaba şu ulkeye gitsem daha iyimi olurdu ” gibi kendinizi yiyip bitiren onlarca soru maruz kalmaya devam edeceksiniz.

Öncelikle bu yazı 23.Temmuz. 2016 ‘da yazıldı ve bu yazının yazıldığı tarih itibari ile Malta’dan memnuniyetle dönen onlarca öğrenciye sahip bir kurumun yurtdışı eğitim danışmanıyım. Bu konuda sizlere son 3 ay içinde Malta’ya gidip gelen ve İngilizcesini ilerletmiş referanslar sunabilirim. Bunu şundan yazıyorum. Okuduğunuz her satır doğrudur ve pratiği mümkündür. Dolayısı ile İnternette işe yaramaz sırf Google’dan ‘ Malta dil okulları ‘ kelimesinde ön planda olmak adına yazılan yazılarla karşılaştırmayın diye bunu belirtmek isterim. Gelelim sorularınıza…

Malta’da ingilizce öğrenilir mi ?

Eğer Malta’da ingilizce öğrenmek istiyorsanız mutlaka aile yanında kalın, Malta dil okulları arasında seçim yaparken çok dikkatli olun ve mümkün olduğunca Malta’ya Eylül – Ekim aylarında gidin ( Yaz aylarında kalite ciddi anlamda düşecektir .). Tabi 1-2 aylık bir sürede mucize beklemeyin , İngilizce seviyenize göre ortalama 16 -20 hafta program yapın . Programınızı 20 ders yerine 30 ders yoğun ingilizce olarak tercih edin ( haftada en fazla 30 – 40 avro fark edecektir ) . Ve kesinlikle yabancı bir arkadaş edinin.

Malta’da çok mu Türk var ?

Eğer Malta’ya Haziran, Temmuz ve Ağustos aylarında gidiyorsanız evet çok sayıda Türk göreceksiniz. %100 garanti ederim. Ama bu aylarda eğer Londra , New York, Toronto …vb şehirlere de gitseniz hatrı sayılır sayıda Türk öğrenciye rastlayacaksınız. Aslında burada sizin Türk öğrencilerle geçirdiğiniz zaman çok önemli. Yabancı öğrencilerle geçireceğiniz vakit size daha fazla ingilizce pratik yapma şansı verecektir sakın unutmayın.

Malta’da insanlar sokakta ingilizce konuşuyor mu ?

Malta’da sokakta konuşulan dil çoğunlukla İngilizce ve birazda Maltaca dır. Bana sorarsanız orta seviyede bir Türk öğrencinin rahatlıkla ingilizcesini geliştirebileceği ülkenin adıdır Malta.

Özetle şunları söylemek isterim gideceğiniz ülke neresi olursa olsun bir çok şey kesinlikle size bağlıdır. İster ingiltere dil okulları, ister amerika dil okulları , ister kanada dil okulları yada irlanda dil okulları sizin tercihiniz olsun her şey sizin elinizde…

Eğer Malta dil okulları ve izmir yurtdışı eğitim programları hakkında sorularınız olursa bize her daim 0 212 543 58 06 veya 0 535 712 07 90 numaralı telefonlarımızdan ulaşabilirsiniz.