Neden Kanada’da Eğitim?

227
Neden Kanada’da Eğitim?

Neden Kanada'da Eğitim?

Neden Kanada’da Eğitim?

Neden Kanada’da eğitim almalısınız? Birincisi ve en önemlisi Kanada , Uluslararası eğitim almak isteyen öğrenciler arasında popüler bir ülkedir. Gelecekteki varış noktanız olarak Kanada’yı seçmeniz için nedenler çoktur .

Yurtdışında eğitim almayı düşündüğünüzde hangi faktörleri aklınızda tutarsınız? Kaliteli ve uluslararası düzeyde tanınan dereceler, uygun maliyetli eğitimler, güvenli bir eğitim hedefi ve davetkar ve çok kültürlü bir ortam – bunları ve çok daha fazlasını Kanada’da bulacaksınız, böylece Kanada’yı okumak için Türk ve diğer uluslararası öğrenciler arasında tercih edilen yerlerden biri haline getireceksiniz.

Kanada’da eğitim almak için en önemli nedenler

Kalite ve uluslararası kabul görmüş dereceler

Kanada’da eğitime büyük önem veriyor ve eğitimde çok yüksek standartları her zaman koruyor. Kanada üniversitelerinden alınan ve dünya çapında tanınan ve uluslararası iş piyasasında oldukça değerli olan bir derece. Kanada, araştırma ağırlıklı üniversiteleriyle ünlüdür . Kanada, bilimsel araştırmalar için dünyada 4. sırada yer almaktadır.

Çeşitli seçenekler

Kanada’daki okulların seçimi, büyük araştırma kurumlarından küçük liberal sanat okullarına ve üniversitelere kadar geniş ve çeşitlidir, çok esnek bir modda çok çeşitli lisans, yüksek lisans ve profesyonel derece programları sunar. Kanada’da 100 üniversite, 200 kolej ve ünlü enstitüler, akredite dil okulları ve özel enstitüler bulunmaktadır.

Kanada’da uygun fiyatlı eğitim ve yaşam

Kanada sadece kaliteli eğitim değil, aynı zamanda Hintli öğrenciler de dahil olmak üzere uluslararası için uygun fiyatlı eğitim sunmaktadır. İngiltere, ABD ve Avustralya gibi ülkelerle karşılaştırıldığında, Kanada’da eğitim maliyeti oldukça makul. ( Ayrıca okumak : Yaşam Maliyeti Kanada’da & Konaklama Kanada’da Yabancı Öğrenci)

Öğrenci dostu ülke Kanada

Kanada, dünyadaki en iyi eğitimli insanlara ve en yüksek okuryazarlık oranına sahiptir. Kanadalılar, Japonya ve İzlanda’daki insanlar dışında gezegendeki herkesten daha uzun yaşıyor. Kanada’nın başlıca şehirleri Vancouver, Toronto ve Montreal, temizlik, güvenlik, kültürel aktiviteler ve çekici yaşam tarzları nedeniyle yaşanacak ve çalışılacak birinci sınıf şehirler olarak kabul edilmektedir.

Güvenli ülke Kanada

Yurtdışında bir eğitim programı seçerken çoğu Hintli ve diğer uluslararası öğrenci için çok önemli bir faktör, ülkenin ve özellikle şehrin güvenliği ve güvenliğidir. Ebeveynler çocuklarının güvenliğinden endişe duyuyorlar ve kadınlara karşı işlenen suçlar, ırk ayrımcılığı, hırsızlık ve hırsızlık gibi faktörler yurtdışında eğitim için bir yer seçerken önemli bir rol oynuyor. Bu bakımdan Kanada, çok düşük suç oranları ve ırk ayrımcılığı vakalarıyla öğrenim görmek için en güvenli yerlerden biridir. Numbeo’nun istatistikleri, Kanada’nın güvenlik endeksinin (62.42) ABD (49.99), İngiltere (57.9) ve Avustralya (57.94) gibi yurtdışında eğitim gören diğer popüler yerlerin güvenlik endekslerinden çok daha yüksek olduğunu ortaya koymaktadır .

Çok kültürlü ortam

Kanada, tüm dinlerden, ırklardan ve kültürlerden insanlarla çok kültürlü bir ortama sahiptir. Kanada halkı son derece samimi ve misafirperverdir. Çok kültürlü ortam, öğrencilere tüm geçmişlerden ve etnik kökenlerden insanlarla etkileşim kurma fırsatı verir. Bir parçası olabileceğiniz ve evinizden uzakta bir ev hissi alabileceğiniz çok sayıda topluluk ve dernek var. Çok kültürlü ortam ayrıca etnik ve geleneksel Hint yemekleri sunan restoranlar bulmanıza yardımcı olur. Ait olduğunuz ülkenin kendinizi evinizde hissetmesini sağlamak için katılabileceğiniz etnik kulüp veya dernek hakkında bilgi almak için uluslararası öğrenci danışmanınızla iletişime geçebilirsiniz. Kanada’nın 2,65,000 uluslararası öğrenci ile dünyanın en büyük 7. öğrenci nüfusuna sahip olmasına şaşmamalı çeşitli eğitim seviyelerinde okumak!

Kanada’da eğitim bursları

Kanada, uluslararası öğrenciler için özel olarak tasarlanmış birçok burs sunmaktadır. Kanada eğitim bursları için yakın zamanda açılacak olan yurtdışı eğitim bursları sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Kanada’da İş fırsatları

Kanada, Kanada Üniversitelerinden mezun olan ve Kanada diploması alan öğrencilere iş fırsatları sunan birkaç ülkeden biridir. Aslında, eğitimlerini bitirdikten sonra, uluslararası öğrenciler Kanada’da 3 yıla kadar çalışabilirler!

Yüksek Teknoloji Ülkesi Kanada

Kanada, bilgisayar ve bilgi teknolojilerinde uluslararası bir liderdir ve telekomünikasyon, animasyon, ulaşım ve mühendislik gibi sektörlerde mükemmelliği ile ünlüdür; ve özellikle, havacılık, şehir içi ulaşım, mikroelektronik, tıbbi cihazlar, gelişmiş yazılım, hidroelektrik ve nükleer enerji, lazerler ve opto-elektronik, biyoteknoloji vb. Kanada, dünyada okulları ve kütüphaneleri İnternete bağlama ihtiyacını fark eden ilk ülkelerden biriydi. Ve SchoolNet programı tüm dünyada kopyalanmaktadır. Her türlü modern olanak sağlanmıştır ve çoğu kampüs dünyanın sunduğu en gelişmiş teknolojilerle donatılmıştır.